fbpx

Bizonyára az esküvőszervezés, illetve az azt követő lakodalom, buli, party, móka… szervezése során felvetődött a gondolat, hogy milyen menyasszonyi torta legyen. Ennek megfelelően vélhetően már keresgéltél és belefutottál wedding cake fail videókba is.

A szervezési szakaszban érdemes azt is átgondolni, hogy mekkora legyen a menyasszonyi torta, mert sokszor jelentősen túlméretezetté sikerednek ezek az alkotások. Persze az sem jó, ha nem lesz elég… Fontos kérdés, vajon mennyi aprósütemény és mennyi torta kell az esküvőbe, illetve a lakodalomba? Ezzel most nem foglalkozunk, mert azt a Mesés Lakodalom e-könyvben megtalálod.

Mi most a tortapocsékolós filmecskékről szeretnénk pár szót ejteni. Mi az, ami ezekben a torta balesetekben közös?

Arra a következtetésre jutottunk, hogy a rossz stabilitás, az összekenős marháskodás, és a nem megfelelő behozatal az ok. Ezek a tényezők egyesével, vagy ezek összessége okozza a menyasszonyi torta szerencsétlenséget, de leginkább a stabilitással van probléma.

Aki nem fogott még többemeletes tortát, az nem is tudja, hogy meglepően nehéz lehet egy ilyen édességbomba, ami még sokszor párosul a tárgy fogástalanságával (a világ legerősebb emberétől Fekete Lászlótól kölcsönöztük ezt a kifejezést). Szóval van súlya a tortának…

A műanyag oszlopokra helyezett tortaemeletek nem szeretik az oldalirányú erőhatást, ami a szeletelésnél előfordul és kártyavárként omlik össze a tortaköltemény.

Szerencsére a magyar cukrászdák és tortakészítők körében nem terjedtek el a műanyag oszlopok, tortaösszekötő hidak, műanyag tornyok, timpanonok, ami az amerikai esküvői torták világában nagy számban fordul elő. A 20 éves esküvőjárásom során csak egyszer találkoztam ilyen építménnyel.

Ezt itt megnézheted.

Szerencsére a tortát arcba kenős dili nem hódította meg a magyar lakodalmakat. Reméljük, hogy az egymás iránti szeretet és tisztelet nem is engedi ennek a dilinek a terjedését…

Kétemberes torta Renáta lakodalmán, Dorogon

Kétemberes torta Renáta lakodalmán, Dorogon

A tortát veszélyeztető tényezők közül kettő kiiktatva, de még mindig

maradt a behozatal. A behozás körülményeinek megtervezése, az eszközök, a személyzet és a vendégsereg megfelelő koordinációja fontos feladata a vőfélynek, vagy ceremóniamesternek. Gyakran fel kell készülni a figyelmetlen vendégre, küszöbre, lépcsőre, fellépőre, a csúszós járólapra, a tébláboló gyerekekre, az italtól bátorrá és humorossá vált haverokra, hogy ne essen kár a nem olcsó tortakölteményben.

Többek között ezért is fontos egy ceremóniamester, vagy vőfély az esküvőbe, na de ne kanyarodjunk nagyon el a témától!

Mennyire kockázatos program a menyasszonyi torta behozatala?

Mindenképpen nagy körültekintést igényel az esküvői torta elkészítése, díszítése, szállítása, tárolása és a lakodalmi bevitele is. Ha nem rendelsz külföldről instabil építőelemeket, hanem elfogadod a tortakészítő stabil tortaállványát, akkor az eldőlés, szétcsúszás kockázatát minimálisra redukálhatod, a torta behozatalához pedig nagy biztonságot nyújt a zsúrkocsi használata, amely mára már szinte mindenhol megtalálható.

Hasznos volt a cikk? Oszd meg (és uralkodj)  😈

Pin It on Pinterest